نظافت منزل

 

 

نظافت راه پله


بسیاری از مردم بر این باورند که امور نظافت منزل را باید آخر هفته‌ها انجام داد و به این ترتیب تمام روز جمعه‌ی خود را به نظافت مشغول می‌شوند. این در حالی است که این باور کاملا غلط است. افراد پرمشغله به خوبی می‌دانند که نظافت روزانه‌ی منزل، به طور کامل و دقیق تقریبا غیر ممکن است. به این ترتیب نظافت قسمت‌های کوچکی از خانه ولی به صورت مداوم بهتر از گذراندن آخر هفته‌ی خود با امور نظافتی منزل است. به یاد داشته باشید همیشه کارهایی هست که می‌توانید روزانه انجام دهید تا منزل‌تان تمیز بماند.

 

 

 


روز خودتان را با مرتب کردن تخت‌تان شروع کنید. با این کار تمام روز به فکر نظم و ترتیب دادن و نظافت خواهید بود. نظافت اتاق‌تان را با درست کردن تخت شروع کنید. کار سختی نیست. با این کار هم خودتان احساس مرتب بودن می‌کنید، هم اتاق‌تان زیباتر دیده می‌شود.

 


اگر همه‌ی وسایل‌تان جای مشخصی داشته باشند آن‌ها را روی زمین و این طرف و آن طرف پیدا نخواهید کرد. به وسایل‌تان نظم دهید. از قفسه‌ها، کمد دیواری، جعبه و صندوق استفاده کنید و وسایل‌تان را در آن‌ها مرتب کنید. به این طریق هنگام انجام امور نظافتی منزل، هر وسیله‌ای را سر جایش می‌گذارید.

 


خالی نکردن ماشین ظرفشویی و مستقیم برداشتن ظرف و ظروف مورد نیاز از داخل آن شاید به نظر وسوسه برانگیز برسد، ولی این کار را نکنید. اگر عادت کنید هر روز صبح قبل از هر نظافتی، ظروف تمیز را از ماشین ظرفشویی خارج کنید و سر جای‌شان بگذارید، مشکل حل خواهد شد. یکی از وظایف روزانه‌ی شما هنگام انجام امور نظافتی منزل خالی کردن ماشین ظرفشویی است.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “نظافت منزل”

Leave a Reply

Gravatar